Kontakt

Nedan hittar du kontaktuppgifter till Gothenburg RoRo Terminal och vår besöksadress.

Besök oss

Ytterhamnsvägen 1
418 34 Gothenburg

GPS: N57° 42.147’ E011° 51.514’

Kontakta oss

+46 (0) 31 650 700 (Kundservice)
+46 (0) 31 650 600 (Växel)

roroid@gotroro.com (Kundservice)
info@gotroro.com (Fakturor)

David Wallgren
Business Development Manager
Press/media kontakt

Mail: dawall@gotroro.com
Telefon: +46 (0) 31 650 670

Jonas Wallberg
Operation Business Care

Mail: jonas.wallberg@gotroro.com
Telefon: +46 (0) 31 650 748

Ledningsgruppen

Maria Franksen

CEO

maria.franksen@gotroro.com
+46 (0) 72 905 07 89

Anders Eriksson

Center of Excellence & Customer Relations Manager

anders.eriksson@gotroro.com

Jonas Tångring

Technical Service & Steel Terminal Project Manager

jonas.tangring@gotroro.com

Kajsa Asker

HSEQ Manager

kajsa.asker@gotroro.com

Cecilia Ollfors

HR Business Partner

ceoll@dfds.com

Erik Segerpalm

Finance Business Controller

erik.segerpalm@gotroro.com

Martin Andreasson

Operations Manager

martin.andreasson@gotroro.com